Jak się uczyć od Kołcza Majka?

Rozwój osobisty nie jest prosty. Nie jest też ciężki, trudny czy niemożliwy. Główne z nim problemy polegają na tym, że: oczekujemy za dużo w zbyt krótkim czasie; pozwalamy żeby nasze własne przekonania o ograniczeniach zatrzymały nas w miejscu; wierzymy ludziom, którzy nas powstrzymują (bo kto w końcu kłamie? Ten, który powie, że NIE możesz, czy ten, który zainspiruje Cię, żeby dać z siebie więcej?)

Jeśli od razu zrozumiemy, że droga do efektywności jest długa i kręta (tak samo, jak do wszystkiego w życiu) i że zajmie nam min 3-5 lat (to moja osobista obserwacja, efektów własnych oraz dziesiątek tysięcy przeszkolonych przeze mnie osobiście klientów), to albo od razu odpuścimy, albo zajmiemy się tym profesjonalnie. Krok po kroku sprawdzając, czy to, czego się uczymy działa w naszym życiu i biznesie.


Fakt 1: Wybierając się w daleką trasę, przygotuj się fizycznie, psychicznie oraz skompletuj odpowiedni zestaw narzędzi (chyba, że lubisz wymyślać koło, to wyjdź bez majtek i idź przed siebie).

Fakt 2: Samotna droga jest cięższa, jeśli możesz pokonać ją razem z kimś, kto będzie Cię wspierał, wybierz taką opcję (chyba, że uwielbiasz sobie utrudniać).

Fakt 3: Wszystko ma swoją kolejność i jeśli zaczynamy coś nowego, to możemy się cieszyć z odkrycia i nauki na własnych błędach. Jeśli jednak mamy swoje życie, swoje pasje i zajęcia, a to, czego chcemy się nauczyć, ma nam pomóc, a nie wyssać cały czas, kasę i energię, lepiej skorzystać z gotowego “systemu”, który ktoś sprawdził i od lat stosuje.

#

Dlatego jeśli macie zamiar obserwować to, co robię, korzystać z tego i sprawdzać czy i Wam pomoże to w życiu i biznesie, zalecam spokojne i wyluzowane kroczenie poniższymi krokami. Etap po etapie. Bez szaleństw. Bez zbędnych inwestycji. Bez podniecenia, które zniknie po weekendzie.

Wtedy niemal gwarantuję Ci, że za kilka miesięcy Twój poziom “nasycenia” zacznie przynosić pierwsze efekty, a za kilka lat będziesz w szoku, co udało nam się osiągnąć.

Krok 0: OBSERWUJ

 1. Instagram (login kolcz_majk)
 2. Snapchat (login mike_waw)
 3. Twitter (login mike_waw)
 4. Facebook (profil osobisty Michał Wawrzyniak, fanpage Kołcz Majk, fanpage Mentalway, fanpage Dynamika Mentalności)
 5. Subskrybuj nasz kanał na YouTube (https://www.youtube.com/user/Mental…)

Krok 1: DARMOWE zasoby

 1. https://mwway.pl/wyzwanie (wyzwanie 3 KROPEK – zacznij od tego)
 2. http://s9mk.pl/ (9 etapów rozwoju)
 3. http://WayUp.pl/ (LIVE show: funda_mentals)
 4. https://mwway.pl/Videocast-ZiWMW (seria ciekawych wywiadów)
 5. https://mwway.pl/MojeLustro (bestsellerowa seria cotygodniowych filmów z 2016 roku)
 6. https://mwway.pl/ZiWMW-iTunes-podca… (wywiady w wersji audio podczas ćwiczeń i spacerów)
 7. https://mwway.pl/Daily-60-120sek (seria 60-120sek filmy, część za darmo na YT i FB, druga część tylko na grupie MMC)
 8. https://mwway.pl/yt-niezwyklym (nowa seria 2017 rozpakowująca 4 filary i książkę Nie Interesuje Mnie Bycie Zwykłym Człowiekiem)

Darmowe zasoby mają dać Ci szansę wstępnego PRZETESTOWANIA tego, czego uczę. Sprawdź mój pogląd na życie. Podejście. Upewnij się, czy forma jest OK. Nie jestem kimś, kto będzie Cię klepał po ramieniu, ale spuści mentalny wpierdol i kopnie w dupę. Nie dlatego, że to fajne czy popularne, ale dlatego, że to działa i że sam tak siebie traktuję. Dlatego mam efekty, gdy inni dawno odpadli.

To oczywiście tylko jedna forma – lecz wiesz doskonale jak to jest – prosty internet, ludzie bezrefleksyjnie wchłaniający wszystko, sądzą, że 1% filmów na których bluźnie i spuszczam takie baty, to CAŁOŚĆ.

Nigdy nie sięgnęli dalej i nie mają pojęcia, że to 1%, bo jak można nazwać wyrwane kilka minut ze szkolenia, które trwało kilkanaście do kilkudziesięciu GODZIN? To znajdziesz dużo później na naszej platformie http://WayUp.pl/

Krok 2: KSIĄŻKI – mikro inwestycja

 1. https://mwway.pl/ksiazki-kolcza-majka (Guru Kultury czyli pokonaj 6 etapów aby wzmocnić swoją Charyzmę, zgromadzić własnych Apostołów, przyciągnąć wiernych Wyznawców oraz zbudować unikalny Biznes) (HejtoHolik czyli Jak zaszczepić się na Hejt, nie wpaść w pułapkę Obgadywania oraz Nauczyć zarabiać na Tych, którzy Cię Oczerniają) (Nie Interesuje Mnie Bycie Zwykłym Człowiekiem)
 2. Dla swoich znajomych czytających w języku angielskim znajdziesz je również na Amazonie: https://mwway.pl/Culture-Guru-Kindle i https://mwway.pl/HaterHolic-Kindle

Książki to najtańszy sposób nauki. 200-220 kartek to w moim wydaniu wiedza z 2 dniowego szkolenia. Jeśli te kilkadziesiąt złotych inwestycji zwróci Ci się w postaci lepszego życia, pracy, a nawet zarobku, wtedy jest sens iść dalej.

Jeśli jednak po kilku miesiącach nie udaje Ci się niczego ZASTOSOWAĆ i nie masz WYRAŹNYCH efektów, to czas podjąć decyzję: czy trzeba mocniej się zaangażować czy odpuścić? Możliwe też, że trzeba poszukać innego źródła wiedzy i inspiracji.

Krok 3: KARTA dostępu do społeczności (bonusy, niższe ceny) . http://mwway.pl/mmc

Nauka samemu, rozwój w pojedynkę to masakra. My budujemy społeczność. Chcemy się otaczać podobnymi do nas. Chcemy się wspierać. To niezbędny element do pójścia dalej.

Krok 4: ZAPISY SZKOLEŃ I SHOW NA VOD .http://WayUp.pl/

Krok 5: PRZYJAZD do Kalisza na EVENT http://MentalWay.pl/kalendarz

Oba poniższe kroki są TYLKO dla zaawansowanych. Jaki bowiem ma sens nauka z instruktorem na torze Formuły 1, jeśli nie masz prawa jazdy? Nie stękaj więc, nie hejtuj, że ceny ekstremalne, że dostać się trudno, że np. Mentoring jest TYLKO na zaproszenie. Czyli muszę Cię poznać na eventach, zobaczyć, czy chcę z Tobą pracować i czy mogę Ci pomóc.

NIESTETY jeśli chcesz tego doświadczyć, musisz się pospieszyć. Od 1 stycznia 2018 roku przechodzę na “emeryturę” i przestaję organizować otwarte szkolenia. Więc pozostaną Ci książki i zapisy VOD. Starczą na dziesięciolecia, więc nie smuć się. Dla mnie czas iść dalej w życiu. A organizowanie regularnie dużych szkoleń było ogromnie kosztowne, czasochłonne i pożerało niesamowicie dużo energii.

Krok 6: Praca indywidualna http://MentalWay.pl/coaching

Miej jednak świadomość, że indywidualne konsultacje to najwyższa półka w każdym wydaniu. Po prostu doby nie rozciągniemy. Dlatego jeśli na jedno miejsce czeka setka klientów, czas ten kosztuje zupełnie inaczej.

Krok 7: Mentoring życiowy i biznesowy http://MentalWay.pl/coaching

Ps. Koniecznie zapisz swój stan gry (kłania się darmowy System 9 Milowych Kroków lub WYZWANIE 3 KROPEK https://mwway.pl/wyzwanie ), tak żebyśmy mogli oboje się upewnić za jakiś czas, czy nasza “wspólna” droga miała sens.

Bo mnie interesują Twoje efekty. Zarówno życiowo i emocjonalnie, jak i pragmatycznie – chcę, żeby mój klient był zadowolony. A więc gdy koniec dnia, chce z kim pogadać i spędzić wspólny czas to wybiorę kogoś, kto jest rozwinięty – a nie kogoś, kto żyje szarym nudnym życiem i jeszcze podkłada nogi innym.

Zapalaj więc Pasją zamiast Gasić hejtem

Pozdrawiam, Kołcz Majk

Autor: Kołcz Majk