Twój problem to Twoja norma?

 


Rozszerzenie tego wpisu jest dostępne w wersji video.

Priorytety

Gdy jesteśmy dziećmi przeważnie mamy ochronkę rodziców. Nie mamy na sobie odpowiedzialności, ślepo wierzymy w los i mówimy sobie: „Luuuzik. Będzie dobrze. Będzie fajnie.”

Gdy stajemy się dorośli i chcemy ułożyć sobie życie na odpowiednim poziomie to zaczynamy zauważać, że planowanie jest ważne. Od teraz musimy być mądrzejsi, uczyć się samodzielnie dawać sobie radę z problemami. Wreszcie możemy wypracować swoją własną receptę na sukces

Zacznij więc od planowania, bo jeśli tego nie zrobisz to jakie są szanse, że Twoje życie da Ci to, czego chcesz?

Jeśli nie wiesz jakie są Twoje talenty, pasje, nie wiesz czym się interesujesz, no to co ma z tego wyjść?

DUPA! Nic z tego nie będzie.


Dociskamy! Ale czy w dobrym kierunku?

No dobra! Ale co jeżeli mam już plan, haruję od 13 lat a efekty i tak są średnie?

Po czym mam się zorientować czy cisnąć dalej, czy raczej odpuścić?

Skąd mam wiedzieć, że moja efektywność jest znikoma i nigdy nie będę dobry w tym biznesie?

Czy jak dalej będę pracował w tej branży to odniosę sukces? Nie zmarnuję swojego życia?

Jest taka terminologia ludzi sukcesu, która mówi, że jeśli przez 10 lat nie robisz kariery w danym temacie, to znaczy że już nigdy jej w nim nie zrobisz. Pod warunkiem, że te 10 lat naprawdę zapierd***sz.

A my? Jak nie mamy efektów po weekendzie to jesteśmy zniechęceni. Marudzimy, że „po kwartale mi nie wyszło”, „Rok tu popracowałam i chyba się nie odnajduję. To chyba nie dla mnie.”


Dalej! Dalej!

A więc ciśnij dalej. Nie licz na sukces po roku. 10 lat. 10! Problem pojawia się dopiero wtedy gdy widzimy, że coś jest nie tak. Przeczuwamy, że coś robimy źle. Ale nie widząc natychmiastowych konsekwencji nie potrafimy skleić, która z naszych decyzji była błędna. I tak sobie tkwimy… Twoje problemy stają się Twoimi przyzwyczajeniami. Twoją normą.

Przetestuj ćwiczenie poniżej. Pomoże Ci podjąć decyzję czy cisnąć dalej czy może jednak odpuścić.

I pamiętaj – Twoja praca na efekty nie będzie roczna. Moja praca była 21 letnia i się nie skończyła. Czy to oznacza, że potrzebuję więcej pieniędzy? Nie. Nie musiałbym już w ogóle pracować. Ale wiesz dlaczego to robię?

Dlatego, że mam 2 dzieci i chcę żeby dobrze żyły. Dlatego, że mam swoje marzenia i pragnienia. Chcę robić, zwiedzać, sprawdzać. Chcę się realizować. Dlatego, że pieniądze są niezbędne żeby się rozwijać. Dlatego, że bez pieniędzy, bez zasobów nie będę mógł podnosić swoich umiejętności.

Proste.


Po więcej zapraszam Cię do DARMOWEJ grupy Poranny Rozruch z Kołczem Majkiem 2.0 znajdziesz tam dużo dodatkowych slajdów i ćwiczeń.

Enjoy! ❤️

Autor: Kołcz Majk